Ön itt van: HomeKözérdekű adatokPályázatokMúzeumok éjszakája 2017 Pályázat Szakmai Beszámoló

Múzeumok éjszakája 2017 Pályázat Szakmai Beszámoló

Múzeumok Éjszakája 2017

Szakmai Beszámoló

A Viski Károly Múzeum Kalocsa az NKA pályázati támogatásnak köszönhetően 2017-ben is magas színvonalon valósította meg a Múzeumok Éjszakája című rendezvényt.

2017-ben a hagyományokat követve a Múzeumok Éjszakáján Kalocsán nemcsak múzeumlátogatásra volt lehetőség, hanem komplex élményben lehetett része a látogatónak: tárlatvezetés, italkóstoló, sütemények kiállítása, fényképezés cifra kalocsai ruhában, múzeumi kirakó, mézeskalács sütés, rajzkiállítás, múzeumpedagógiai foglalkozás két témában, diaporáma, amatőr színielőadás és tűzgyújtás várta az érdeklődőket. A múzeum a tavalyi évhez képest három helyett négy helyszínen kínált programokat, nevezetesen a Városi Galériában jövendőmondásra és festménykiállításra, a Nicolas Schöffer Gyűjteményben múzeumpedagógiai programra és dokumentumkiállításra, az Érsekkertben pedig csillagászati bemutatóra került sor. Negyedik helyszínünk a Múzeumok Éjszakája alkalmával nyitott Kalocsai Képtár, melyben Vincellér Imre festőművész kiállítására vártuk a szép számban megjelent érdeklődőket.

A partnerszervezetek, együttműködő önkéntesek és a Kalocsai Múzeumbarátok Köre tagjai segítségével ismét biztosított volt a háttérmunka.

Újabb helyi vállalkozó örömmel kapcsolódott be termékkínálatával, bemutatkozási ehetőséget kapva a rendezvénybe.

A program segítségével folyamatos volt a kommunikáció célközönségünkkel, nyitottunk a vidék felé, ismét intenzíven bekapcsolódtunk a város turisztikai vérkeringésébe minőség, érték és sokszínűség alapelvei mellett, sikerült minden korosztálynak megfelelő kínálatot összeállítanunk, erősítettük az önkéntesek szerepvállalását.

Három kiállításunk különféle látogatói igényt elégített ki, így ennek köszönhetően is minden eddiginél magasabb látogatószámot értünk el a Múzeumok Éjszakáján.

A pályázati támogatást a nyomdaköltségre, pr- és marketingköltségre, valamint a szakmai közreműködők tiszteletdíjára fordítottuk (lásd Pénzügyi beszámoló).

Látogatottsági adatok:

• Intézményünkben eladott kedvezményes árú jegyek száma – 477 db

• ingyenesen belépők száma – 713 db

A kommunikációt segítő sajtóanyagok:

A rendezvény visszhangjaként említhetők pl. a Korona Rádió; Kalocsai TV, M5 Televízió tudósításai, a Kalocsai Néplapban és Kalocsai Újságban megjelent újságcikkek.

A beszámoló mellékletét képezik a rendezvény válogatott képanyaga.

Kalocsán, 2017. 10. 06.

Romsics Imre
múzeumigazgató

Múzeumok Éjszakája
2017. június 24.

Szakmai Beszámoló - képmelléklet

Szórólap

Aratás” című kiállítás óvodások rajzaiból

Szalmafonás

Múzeumi kirakó

Mézeskalács sütés

Túrós sütemények nagyanyáink asztalán” című kiállítás

Gyöngy üdítő kóstoló

Fényképésznél – Cifra kalocsaiban”

Kalocsa Kamarakórus koncertje

Színdarab – Zsidó Ferenc: Simogatórium

Vincellér kiállítás megnyitó

Kalocsai Néplap 2017. június 23.

Kalocsai Néplap 2017. június 30.

Kalocsai Néplap 2017. július 07.

Kalocsai Újság 2017. június 15.

Kalocsai Újság 2017. június 29.

Feltöltés visszaigazolás

Múzeumok éjszakája 2017

Múzeumok éjszakája 2017 programja a viskikarolymuzeum.hu weboldalon.

Múzeumok éjszakája 2017 programja a muzej.hu weboldalon: VKMK - Schöffer Gyűjtemény - Galéria - Képtár

További képek a 2017-es Múzeumok Éjszakájáról.

Pályázat adatai

Támogató: NKA Nemzeti Kulturális Alap Közgyűjtemények Kollégiuma

Nemzeti Kulturális Alap (www.nka.hu)

NKA logo

Igényelt támogatás: 374.827 Ft

Megítélt támogatás: 150.000 Ft

Pályázati azonosító: 204107/00276 (A2016/N2100)

Pályázat célja: Múzeumok Éjszakája megvalósítására 2017

Támogatás megítélésének dátuma: 2017. 06. 28.

Támogatott: Viski Károly Múzeum Kalocsa (6300 Kalocsa, Szent István király út 25.)

Program leírása és képek: http://www.viskikarolymuzeum.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=96:muzeumok-ejszakaja-2017&catid=29:programok