A Tér és a Vonal lírája időszaki kiállítás a Nicolas Schöffer Gyűjteményben

Frissítés: 360°-os fényképek segítségével digitalizáltuk A Tér és a Vonal Lírája című időszaki kiállítást. A virtuális séta elérhető: https://my.matterport.com/show/?m=pMaJmGiTQgb

A Tér és a Vonal lírája
Dargay Lajos modern képzőművészeti gyűjteménye | kiállításmegnyitó a Nicolas Schöffer Gyűjteményben

Dargay Lajost sokoldalú alkotóként jegyzi a művészettörténet. Pályája során szobrászművészként, tanárként és múzeumigazgatóként is maradandó értékeket hozott létre. Schöffer Miklós tanítványaként, majd munkatársaként vett részt a kalocsai Schöffer Múzeum alapításában. 1982 augusztusában az akkori kalocsai városvezetés felkérésére lett − a mai − Nicolas Schöffer Gyűjtemény vezetője.

Hosszú és termékeny múzeumigazgatói munkássága során szemináriumokat szervezett a kortárs művészeti élet által felvetett elméleti és kritikai problémák megvitatására.

A szemináriumok meghívott vendégei művészek, művészettörténészek, valamint a korabeli művészeti élet szereplői voltak. A szemináriumok kísérő eseményei a résztvevő művészek alkotásaiból válogatott kiállítások voltak. A műtárgyak egy része, Dargay Lajosnak köszönhetően, a kalocsai Városi Képzőművészeti Gyűjteménybe került a művészek ajándékozása révén, vagy letétként.

Dargay Lajos modern képzőművészeti kollekciójából válogatott
A Tér és a Vonal lírája című kiállításunk, ezzel is tiszteletet adva Dargay Lajos múzeumalapítói és múzeumigazgatói munkásságának.

A kiállítás megtekinthető: 2023. március 17. − május 13.
Helyszín: Nicolas Schöffer Gyűjtemény (Kalocsa, Szent István király út 76.)

A kiállítás a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósul meg.